HAKKIMIZDA

cengiz

Cengiz ÖZER Eğitim Müdürü

1939 yılında Manisa ilinin Akhisar ilçesinde doğdu. İstanbul  Üniversite sinde eğitimine devam ederken fotoğrafçılık yapmaya başladı. Daha sonra “Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi” ve “Havacılık Müzesi”nin, fotoğrafla dekorasyonunu yaptı.

1976 Yılında İzmir’de, Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetiminde “Özel Fotoğraf ve El Sanatları Meslek Kursları”nı açarak eğitim kadrosuna katıldı. Çıraklık ve Kalfalık Kanunu’nun çıkması ve fotoğrafçılık mesleğinin bu kapsam içine alınması ile İzmir Fotoğrafçılar Odası tarafından Eğitim Müdürlüğü görevi verildi. Üretime dönük eğitim planlaması içinde çeşitli aktivitelerde bulunmak üzere Hürriyet Gazetesi Kadın Kulübü, İzmir Karşıyaka Belediyesi, İzmir Büyük Şehir Belediyesi ve Yeni Asır Gazetesi işbirliği ile ücretsiz meslek edindirme kursları düzenledi. Çeşitli alışveriş merkezi yöneticilerinin tahsis ettiği salonlarda, fotoğraf sergileri ve ücretsiz kurslar düzenledi. Çeşitli konularda ders notları hazırladı ve kursiyerlerin hizmetine sundu.

ozgun

Özgün Özer Fotoğraf Öğretmeni

1984 İzmir doğumludur. 1976’da kurulan Türkiye’nin ilk özel fotoğraf eğitim kurumunun kurucusu Cengiz Özer’in ikinci oğlu. Babasının izinden giderek, fotoğraf eğitimini tamamlanmasının ardından 2005 fotoğraf öğretmenliğine başladı.

Diğer bir yandan 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi makine mühendisliği bölümünü bitiren Özgün, Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji Bölümü Enerji programında yüksek lisans çalışmalarına başladı. Bu çalışmaları devam ederken 2009-2010 öğretim yılında Anadolu üniversitesinde açılan fotorafçılık ve kameramanlık bölümüne devam etti. 2011 yılında iki okulu da  tamamlayarak Dokuz Eylül Üniversitesinde aynı bölümünde doktora çalışmalarına başladı.

Şu anda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi ve bir sanayi kuruluşu işbirliğinde sürdürülen SAN-TEZ projesinde proje asistanı ve Cengiz Özer Fotoğraf Eğitim Merkezinde Gönüllü Uzman Fotoğraf Öğretmeni görevlerini sürdürmektedir.